Kimi memleketten arkadaşını buluyor, kimi arka sokakta oturan komşusunu. Yeni arkadaşlar edinirsiniz. Bazı arkadaşlıklar yıllar sürecek dostluklara dönüşür. Çevrenizi genişletmek için harika bir fırsattır askerlik.
Bir mecliste muhabbet askerlikten açıldıysa gönül rahatlığı ile söz sırası size geldiğinde anlatmaya başlarsınız. İnsanlar pür dikkat sizi dinler. Benzer hikayaler, yaşanmışlar aranızdaki samimiyeti ilerletir.
20 li yaşlara kadar ailelerimizin koruması ve gözetimiyle geliyoruz. Bundan sonraki yıllar elbette mücadele ve zorluklarla dolu. Peki buna ne kadar hazırız ? Sabretmeyi biliyor muyuz ? Zorluklara karşı tepkimiz nasıl ? Hemen pes ediyor muyuz ? Çeşit çeşit insan var. Farklı insanları tanıyor muyuz ? İşte askerde sabretmeyi öğreniriz. Her bölgeden değişik insan tanırız. Hayata atılmadan bazı zorlukları askerde yaşarız ve hayata atılırken daha hazır bir hale geliriz. Aileden uzak kalarak kıymetlerini daha iyi anlarız.
Yarın birgün olurda cepheye koşmak gerekirse askerde öğrendiklerimiz işe yarar.
Askerlik yaşanmadan anlaşılası değil arkadaşlar. Askere gidersiniz, yaşarsınız, yerinde tecrübe edersiniz. Gitmeyen ne bilsin, sadece dinlediği, araştırdığı ile yetinir.
Yarın birgün çocuklarınız olur, askerlik çağına gelirler. Size askerlikten sorular sorarlar. Anlatırsınız ve dinlerler. Sizden alacakları güçle ve motivasyonla askerliğe karşı şevkleri artar. Benzer anılara sahip olmanın arzusunu duyarlar.
2024 | Her Hakkı Saklıdır. Tüm içerik emekle oluşturuldu.